Doprava zdarma od 1.500,- Kč, dobírka zdarma od 2.000,- Kč. Pří nákupu neakčních produktů od 3.000,- Kč - SLEVA 5 %, Po registraci navíc SLEVA 8 % od 5.000,- Kč. Uvedené ceny jsou bez DPH.

Termo papír 48g/m² a standart 55g/m²

Vážení zákazníci,

vzhledem k neustálému zdražování jednak chemikálií nutných k výrobě termocitlivé vrstvy termopapíru, ale i buničiny potřebné k výrobě papíru stále rostou nákupní ceny termo kotoučků. Pro zachování stávajících cen jsme se rozhodli rozšířit nabídku o kotoučky vyrobené z tenčího papíru s hmotností 48g/m². Tyto kotoučky budeme prodávat za stejnou cenu, za jakou jsme doposud prodávali kotoučky z papíru se standartní hmotností 55g/m², které zachováme také v našem sortimentu, ale budou už dražší.

Kotoučky s nižší plošnou gramáží (tenčí papír) dodává na trh většina naší konkurence už od roku 2013. Pro tyto kotoučky platí stejné označení, jako pro standartní i když reálný průměr kotoučků je výrazně menší (opět způsobeno tenčím papírem). Co je ale důležité, je zachován návin papíru v metrech. To znamená, že návin v metrech je stejný jak u standartních kotoučků, tak i pro ty s nižší gramáži a uživatel tak vytiskne vždy stejný počet účtenek. Většina nadnárodních řetězců používá už řadu let 48g. papír. U nás třeba Penny Market, Lidl, Tesco, Norma a další. Na západ od nás se téměř výhradně používá 48g. termopapír. Na českém trhu je používání 48g. varianty běžné od roku 2013, kdy jej jako standard začala prodávat naše konkurence, běžně k dostání jsou i importy z Polska a Slovenska. Naše společnost má dostatečnou kapacitu na to, abychom souběžně nabízeli obě varianty, nicméně s ohledem na konkurenceschopnost našich velkoobchodních partnerů doporučujeme přechod na 48g. standard.

Několik technických poznámek ke změně :
• u kotoučků bude zachován původní návin v metrech – spotřebitel vytiskne stejný počet
účtenek
• klesne průměr kotoučku – vlivem nižší gramáže (tloušťky) papíru
• ostatní užitné vlastnosti produktu, včetně 7 leté garance čitelnosti budou zachovány
• průchodnost papíru tiskárnami je ověřena 10 lety používání 48g. papíru
• na etiketách bude nově uváděno typové označení kotoučku a rozměry, šířka papíru i
návin v metrech
• i po vyprodání zásob bude 55g. varianta nadále dostupná
Výhody :
• Výrazně nižší cena (10-12%)
• Ekologie - nižší spotřeba zdrojů při výrobě (buničina, energie, voda)
• Nižší hmotnost zboží – úspora nákladů na přepravu