B O N U S Y: ZDARMA doprava od 1.500,- Kč. Sleva 5 % při nákupu od 3.000,- Kč neakčních produktů. Pro registrované navíc sleva 8 % při nákupu od 5.000,- Kč. Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Jak archivovat termopapír?

Termopapír je třeba skladovat především v suchu jako každý jiný papír. Od normálního papíru se však liší tím, že je opatřen termocitlivou vrstvou, do které se záznam "vypaluje" termotiskárnou. Z toho vyplývá, že jej navíc musíme chránit před tepelnými zdroji, tak jako i před dlouhodobým slunečním zářením. Dále je třeba si uvědomit, že termocitlivá vrstva papíru se vytváří chemikáliemi a tyto mohou reagovat zase i s jinými chemikáliemi. Proto je třeba se vyvarovat uchovávání termopapíru společně s látkami, které mohou samovolně uvolňovat chemikálie. V kancelářských podmínkách se jedná především o měkčené plasty. Různé průhledné i neprůhledné obaly, složky, závěsy do šanonů, nebo i samotné umělohmotné šanony. Termopapír je tedy nejlépe archivovat zase jen s papírem a v obyčejných papírových šanonech. Námi dodávané kotoučky německé firmy Franz Veit GmbH mají při správném skladování garantovanou čitelnost záznamu 7 let. Za tu dobu může záznam poblednout (sníží se kontrast), může změnit barvu z černé na hnědou, ale stále bude jasně čitelný.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení